Spider a Ladův kraj
První setkání
Výlety a cesty
Srazy a soutěže
Spider ve filmu
Automobilová muzea
Na heveru
Oblečení
Kontakt


Odkazy / Links:
Alfa Romeo Spider Club
Alfa Romeo gify
Alfa Romeo Club
Cabrio club CZ
Veloce nel verde
Videa o spiderech Prezentace 8C Spider Katalog dílů ONLINE

Download:
Katalog náhr. dílů 9MB
Logo AR Spider Club

Na heveru a v dílně

Alfa Romeo Spider 105/115

se vyráběla (převážně) v dílnách Centro Stile Pininfarina na turínském předměstí Grugliasco od roku 1966 do roku 1993 a je tedy jasné, že to dnes už nejsou žádní mladíci. Vyžadují péči, leštění, mazání, údržbu.
Kdo to umí sám, je ve výhodě - my zůstáváme u toho mytí a leštění a s odbornými záležitostmi se obracíme na ty, o nichž si myslíme, že jim rozumějí a že to umějí. Ale třeba se to jednou zlepší. No - asi těžko...

Na geometrii v Barum Continental Centru
Červen 2009
Geometrie Geometrie Geometrie
Geometrie Geometrie Geometrie


Zimní odstávka a repase v garáži v Hrusicích
Říjen 2010
Zimní pucování
Zimní pucování
Zimní pucování
Po srazu na Petříně nastal čas pro velkou servisní akci. Petr Štětka vyndal převodovku, spojku, brzdy, výfuk aby zjistil rozsah potřebných dílů. Teď dáváme dohromady seznam a počítáme euro k euru, kolik to bude stát. Až mě mrazí... Jen reparaturset na brzdy (pístky, manžety, gumičky) na všechny čtyři kola vychází na 354 €, takže víceméně na 9000 korun, a tak to jde dokola...
Za pár dnů mají přijít červené "koníky", nové tlumiče rovnou z Holandska, od Ilema máme zatím půjčené přední pružiny namísto přespříliš zkrácených, s nimiž jsme autíčko koupili, a nedostatkovou tvarovku sání. Ta naše byla úplně uklepaná a slepená izolací.
Ale dali jsme se na vojnu, tak musíme bojovat.
Na jaře uvidíme, jak jsme dobojovali!

Kliknutím na obrázek si jej otevřete v novém okně.

Leden 2011
Zimní pucování
Zimní pucování
Zimní pucování
Díly jsme objednali ve Spider-Pointu v Německu. Náš Martin byl přednášet ve Švýcarsku a zpáteční cestou po A5 je vyzvedl, tak jsme je tu měli jednak rychle, jednak nepoškozené - a hlavně levně.
Vybalil jsem spoustu těsnění, ložiska, věci na brzdy. V galvanovně u jmenovce Jiřího Bárty ve Všestarech čeká už přes dva měsíce pár dílů na nachromování. Když to trvá tak dlouho, snad to bude aspoň tip ťop.
Radost nám udělaly zimní ceny letních gum - fakt se vyplatilo koupit nové Pirellky za dvanáct stovek kus. Ale největší radost zatím mám z nových disků OZ Racing, které jsme si dali pod stromeček - a to doslova, aspoň jeden. K těm se ale dostanu později, až je budeme montovat. Zatím je autíčko rozebrané a děravé, sejmuté díly se čistí, repasují, pucují a chystají na montáž.

Kliknutím na obrázek si jej otevřete v novém okně.

K inzerátu na kola:

(Tyhle obrázky se výjimečně neotvírají...)

Na prodej byla 4 litá kola Zender Alfa Romeo 7x15, 4x108, ET25, originál nanýtovaná plastická loga Alfa Romeo, obuté gumy Barum Bravura 205/55 R15 37V OR58 jeté jen letošní sezonu (cca 2500 km). Vhodné nejen na Spidera, ale všechny Alfy staršího ražení. Cena? 5000 za komplet. Na cestě z Bassana k nám už jsou OZety, ty pravé...
Už jsou pryč! Ale budou k mání další použité díly. Dáme včas vědět!


Questa
pagina
e creata
di
Gatto Mikes
e sponsorizzata
degli
colleghi
alfisti
del
Alfa Romeo
Spider Club
Repubblica Ceca
numeri
57 e 62.


TOPlist

Spolehlivý webhosting

Nejlepší čtení o víně