Spider a Ladův kraj
První setkání
Výlety a cesty
Srazy a soutěže
Spider ve filmu
Automobilová muzea
Na heveru
Oblečení
Kontakt


Odkazy / Links:
Alfa Romeo Spider Club
Alfa Romeo gify
Alfa Romeo Club
Cabrio club CZ
Veloce nel verde
Videa o spiderech Prezentace 8C Spider Katalog dílů ONLINE

Download:
Katalog náhr. dílů 9MB
Logo AR Spider Club

Automobilová muzea

Muzeum Škoda, Mladá Boleslav
Červenec 2011      

      Když navštěvujeme automobilová muzea po Evropě, přišlo nám líto nepodívat se do muzea Auto Škoda v Mladé Boleslavi.
      Na stránkách Kudy z nudy najdete anotaci, že automobilka Škoda se jako jedna z mála může pochlubit více jak stoletou nepřerušenou výrobní tradicí. Muzeum Škoda Auto má představit její příběh, který se od roku 1895 odehrává v Mladé Boleslavi.
      Pan Jiří Horák z tiskového oddělení škodovky nás včas varoval, že podstatná část muzea je v rekonstrukci - a měl pravdu. I Tak jsme tu ale uviděli řadu krásných exponátů - na rozdíl od muzejí ve světě půvabných tím, že téměř všechna tahle auta pamatujeme a v řadě z nich jsme sami jezdili.
      Z expzice samotné je přístupný jen malý fragment, na druhou stranu i v sobotu byly slyšet zbíječky za zdí. A tak se těžiště zájmu návštěvníků upírá do zpřístupněného fundusu s většinou poválečnými škodovkami.
      Letos do Boleslavi opravdu nemá valný smysl za historií jezdit, ale novou expozici si nenecháme ujít. Příští rok nashle!

Skoda2011 Skoda2011 Skoda2011
Skoda2011 Skoda2011 Skoda2011
Skoda2011 Skoda2011 Skoda2011
Skoda2011 Skoda2011 Skoda2011
      A jak tak píšu o škodováckém muzeu. vzpomněl jsem si na jednoho našeho kamaráda. Neprozradím ani jak se jmenuje, ani kde své klenoty skládá. Už mu někdo jeho dílnu zapálil...
      Doslova z ničeho dokázal postavit dvě repliky motocyklů Laurin a Klement 1906 (vrak z muzea vidíte na obrázku číslo 5). Naohýbal rámy, z překližky a dřeva vypiloval blok motoru, nechal ho odlít, opracoval, zprovoznil. Vyrobil každičkou páčku, nechal ji pochromovat, vyleštil ji. Nastříkal tak, jak se to dělalo tenkrát. Posešíval řemeny. Učil tyhle poklady jezdit.
      Hluboce se skláníme před vírou, zarputilostí a nadšením člověka, který s jedním soustruhem, lupenkovou pilkou, pilníky a ocelovými kartáči a ohromným kusem umění a cílevědomosti dokáže takové dílo!
      Díky, Petře!
Skoda2011 Skoda2011 Skoda2011
Skoda2011 Skoda2011 Skoda2011
Kliknutím na obrázek si jej otevřete v novém okně.Questa
pagina
e creata
di
Gatto Mikes
e sponsorizzata
degli
colleghi
alfisti
del
Alfa Romeo
Spider Club
Repubblica Ceca
numeri
57 e 62.


TOPlist

Spolehlivý webhosting

Nejlepší čtení o víně