Spider a Ladův kraj
První setkání
Výlety a cesty
Srazy a soutěže
Spider ve filmu
Automobilová muzea
Na heveru
Oblečení
Kontakt


Odkazy / Links:
Alfa Romeo Spider Club
Alfa Romeo gify
Alfa Romeo Club
Cabrio club CZ
Veloce nel verde
Videa o spiderech Prezentace 8C Spider Katalog dílů ONLINE

Download:
Katalog náhr. dílů 9MB
Logo AR Spider Club

Výlety a cesty

Cesta za muzikou
Květen 2011     

      Máme rádi svou práci - reportáže, degustace, focení, grafiku, prostě dělání časopisu o víně, gastronomii a zajímavých lidech kolem toho. I přesto se ale každá reportážní cesta nepovede, jako tahle. Ta byla úplně výjimečná.
      Jednak vylezlo nádherné jarní sluníčko (i když občas zabouřilo a zmokli jsme, až se mi rozpustily vizitky v kapse). Jednak jsme poprvé vyjeli na nových kolech a se (snad) dodělaným autíčkem. No - ono se vždycky ještě něco najde.
      Ale nejlepší bylo, jak se podařilo poskládat jednu prima akci za druhou. Začali jsme slavnostmi chřestu v Ivančicích, přes rozhlednu na Hlíně jsme dojeli do Vinofolu v Novosedlích (ale tam nás to spláchlo), a odtamtud do našeho oblíbeného hotelu Galant v Mikulově, pravé oázy klidu a pohostinnosti. Odtamtud jsme stihli vyjet na reportáž z Mikulovských vinných trhů, za portrétem Jožky Šmukaře a na Hustopečský festival dechovek. Zlatý hřeb ale čekal "doma", v Galantu. Tři večery plné výborné muziky a skvělého vína, až se nám ani domů nechtělo...

Muzika Muzika Muzika
Muzika Muzika Muzika
Muzika Muzika Muzika
Muzika Muzika Muzika
Muzika Muzika Muzika

      Ivančice mají dva slavné rodáky - Vladimíra Menšíka (tehdy ještě Vladislava) a Alfonse Muchu. Oba tu mají hezkou expozici v Městském kulturním středisku. Až tudy pojedete, určitě zastavte - moc času vám to nezabere.
      A kousek nad Ivančicemi se vypíná u dědiny Hlína hezká moderní rozhledna. Na pošesté za poslední tři čtyři roky se nám povedlo dostat se nahoru, právě díky slavnostem chřestu.
      Nejenže je odtud krásný výhled, ale na schodišti najdete zajímavou výstavku, jak se místní vypravili do Alp a vystoupili na vrchol, který je z rozhledny nejlépe vidět.
      A ten pohled dolů! Málokdy se povede vyfotit alfičku takhle z ptačí perspektivy!

Muzika Muzika Muzika
Muzika Muzika Muzika
Muzika Muzika Muzika

      V Mikulově pořádá Jožka Ševčík každoročně skvělou lidovou veselici pod názvem Mikulovské vinné trhy. Hrají tu kapely, teče víno a k zakousnutí je tu spousta dobrot ve stáncích i v restauraci. Letos i poměrně netradičních, jak uvidíte, když si rozkliknete obrázky.
      Akce lidi baví, je prostě pro ně. Nehraje si na vznešenost, ale přináší radost. Chcete po vínu pivo? Dejte si dobré Svijany! Den je prošpikován soutěžemi - ať je to seriózní (ministertvem zemědělství uznaná) soutěž vín, soutěž ve vaření fazolové polévky nebo mistrovství ČR v natahování koštýřem na čas.
      Kdo přijede, o zábavu postaráno.

Muzika Muzika Muzika
Muzika Muzika Muzika
Muzika Muzika Muzika
Muzika Muzika Muzika
Muzika Muzika Muzika
Muzika Muzika Muzika

      Jižní Morava ten víkend žila muzikou.
      Přes Pálavu jsme z Mikulova zajeli do Hustopeč na reportáž za folklórním zpěvákem a vinařem Jožkou Šmukařem. Ten nás vzal na rynek, kde to odpoledne moderoval Hustopečský festival dechovek.
      A v hotelu Galant zněly po tři večery tóny hudby všech žánrů - od pátečního posezení u dobrého vlašáku ve sklípku s Mládím z Čejče až po světový jazz. Z lásky k hudbě a umění, a z úcty k nejslavnějšímu mikulovskému rodákovi Karlu Krautgartnerovi, uspořádali manželé Marianovi ve svém hotelu hudební víkend pro fajnšmekry. V sobotu nadchli publikum mladí vokaliské z pražského sboru VOSK a na krásné klidné doby jsme si zavzpomínali s Melody Gentlemen Lednice se skvělou Hankou Sečkařovou. Nedělní program otevřela vernisáž výstavy obrazů akademického malíře Rudolfa Mejsnara. Největší hvězdou víkendu byl Laco Deczi - slovenský virtuos na jazzovou trubku s maďarskými kořeny, žijící v New Yorku. Skvělou předkapelou mu byl Medicimbál, formace interpretující nejen světové hity v netradiční podobě, postavené na zvuku cimbálu.
      No nebyl to super víkend?

Muzika Muzika Muzika
Muzika Muzika Muzika
Muzika Muzika Muzika
Muzika Muzika Muzika
Muzika Muzika Muzika

Kliknutím na obrázek si jej otevřete v novém okně.
Questa
pagina
e creata
di
Gatto Mikes
e sponsorizzata
degli
colleghi
alfisti
del
Alfa Romeo
Spider Club
Repubblica Ceca
numeri
57 e 62.


TOPlist

Spolehlivý webhosting

Nejlepší čtení o víně